O przedszkolu - Przedszkole Dabrowa

Menu główne:

Samorządowe Przedszkole położone jest na ulicy Szkolnej 8, nieopodal centrum miasta.
W budynku przedszkola mieści się też Żłobek Miejski.
Wokół znajduje się ogrodzona posesja z dwoma placami zabaw, które są bezpieczne i przyjazne dzieciom (duża ilość drzew i roślin, bezpieczne, kolorowe i nowoczesne zabawki).

Nasza placówka otacza opieką, zapewnia wszechstronny rozwój, wspomaga rodziców wszystkch dzieci w wieku żłobkowym i przedszkolnym.

Liczba miejsc, jakimi dysponuje placówka, odpowiada zapotrzebowaniu środowiska. Obecnie do naszego przedszkola uczęszczają dzieci w wieku od 3 do 5 lat do następujących grup:
Dwie grupy 3-latków,
Dwie grupy 4-latków,
Dwie grupy 5-latków.

Do żłobka miejskiego uczęszczają dzieci w wieku 1-3 lata do następujących grup:
Grupa żłobkowa młodsza,
Grupa żłobkowa starsza.

W przedszkolu zapewniamy dzieciom pobyt pięciogodzinny lub całodzienny - od godz. 6:30 do godz. 16:30.

W żłobku zapewniamy dzieciom opiekę w godzinach 6:30 - 16:30.

Każde dziecko uczęszczające do żłobka i przedszkola osiąga wszechstronny rozwój, który dokonuje się przy współpracy środowiska przedszkolnego, rodzinnego i społecznego. Przedszkole jest przyjazne dzieciom, uwzględnia indywidualne potrzeby, zarówno w praktyce pedagogicznej, jak i w żywieniu zbiorowym poprzez dostosowanie diety do możliwości pokarmowych.

Realizacji pełnego rozwoju wszystkich sfer osobowości dziecka służą funkcjonalne, przytulne i bezpiecznie urządzone sale, które przez ostatnie lata zostały wyremontowane, zmodernizowane i są na bieżąco doposażane.

Przedszkole i Żłobek cieszą się dobrą opinią wśród społeczności lokalnej. Przedszkolaki często biorą udział w konkursach i imprezach organizowanych przez Dom Kultury, wycieczkach do zakładów pracy i spotkaniach organizowanych w przedszkolu.

Dyrektorem Samorządowego Przedszkola i Żłobka Miejskiego w Dąbrowie Białostockiej jest mgr Janina Sołowiej, która z pieczołowitością dba o wysoki poziom naszej placówki.

Ważnym wyznacznikiem wysokiej jakości pracy naszego przedszkola jest wykwalifikowana kadra pedagogiczna, która systematyczną pracą wprowadza dzieci w świat wartości, rozwija zdolności twórcze i artystyczne, wyzwala w dzieciach potrzebę aktywności i inicjatywy.

Serdecznie zapraszamy wszystkich rodziców i dzieci do naszej placówki!

Rozmowy indywidualne rodziców z nauczycielami odbywają się każdego dnia w godzinach pracy nauczyciela.

Rozmowy indywidualne Dyrektora z rodzicami odbywają się każdego dnia w godzinach 8:00 - 15:00